Маршрут 316 «Кульний»

ВЕЛОМАРШРУТ З ВОРОХТИ 

 
Ворохта - КПП «Говерла» - г. Кукул -
Вороненко - Ворохта
Довжина маршруту - 52 км.
Найвища точка - 1420 м.
Набір висоти - 1 км.
Час на велосипеді - 7 год.
  
   Найбільш високогірний і наймальовничіший маршрут для дуже досвідчених велосипедистів. На його початку маршруту розминаємо м'язи -проїжджаємо 15 кілометрів від Ворохти майже рівною дорогою, що веде до Говерли. Після контрольно-пропускного пункту дивимося на вказівник праворуч, нам потрібна одна з доріг, що ведуть угору. Після цього майже відразу починається тест на витривалість - складний і дуже довгий підйом густим заповідним лісом.
    Після його завершення нарешті можна знову їхати в сідлі. Вибравшись із лісу на високу полонину ліворуч, бачимо, заради чого варто було долати цей шлях, - це панорама всього Чорногірсько-го хребта, найвищого гірського масиву нашої країни. Опісля насолоджуємося траверсом без підйомів і спусків. На вершину гори Кукул можна піднятися, а можна й оминути її траверсною стежкою, що йде дещо зліва. Після привалу на полонинах рухаємося на північ, на присілок Вороненко. Попереду довгий, місцями крутий даунхіл, деякі ділянки - справжнє болото. Будьте обережними!
    Спустившись у присілок, перетинаємо залізницю та рухаємося паралельно до неї ґрунтовою автодорогою. Так опиняємося на дорозі до Ворохти, якою прокладено відразу кілька маршрутів. До самої Ворохти лишилося 5 км мальовничого шляху: сторічні кам'яні акведуки, невеликі підйоми та спуски, які тепер видаються горбками. Після повернення рекомендуємо відразу помити велосипеди та відправитися до сауни, завбачливо замовленої перед виїздом.