Маршрут 308 «Полонини»

ВЕЛОМАРШРУТ З МИКУЛИЧИНА

 
Микуличин - полонини –
річка Прутець Чемигівський
Довжина маршруту -12 км.
Найвища точка - 809 м.
Набір висоти - 268 м.
Час на велосипеді -1,5 год.
Час пішки - 3 год.
  
   Маршрут починається біля автостанції в селі Микуличин. Він надзвичайно мальовничий, за рівнем складності його можна зарахувати до середніх.
     З'їжджаємо з основної автодороги біля рожевої двоповерхової будівлі Микуличинської сільської ради (центр села). Протягом першої частини маршруту дорога майже весь час іде догори, змінюється тільки крутизна підйому. Підготовлений велосипедист зможе здолати все «в сідлі», а новачкам, мабуть, доведеться частину пройти. З полонин, на яких ви опинитеся приблизно через півгодини, відкриваються надзвичайної краси краєвиди на навколишні гори, а в місцевих мешканців можна пригоститися свіжим молоком. На вершині, неподалік базової станції мобільного оператора, траса піде донизу, в долину річки Прутець Чемигівський. На вас чекає чудовий і досить безпечний даунхіл ґрунтовими дорогами, час від часу муситимете зупинятися - полонини доволі рясно перегороджені парканами, аби худоба не втікала до лісу.
   Якщо велосипедисти їдуть групою, під час спуску з полонин доцільно дотримуватися такої тактики: один учасник групи виривається вперед, щоби відчинити браму, а коли всі проїдуть -зачинити. За наступну «перепону» відповідає вже інший велосипедист, і так по черзі. Це мінімізує кількість зупинок і додає задоволення від спуску.
    У долині річки наш "синій" маршрут зливається з "червоним". І тут є два варіанти - або рівною асфальтованою дорогою повернутися до Микуличина, або звернути вглиб лісу і податися вздовж річки - шляхом, де колись була вузькоколійна залізнична дорога. Вибір за вами!