Маршрут 315 «Під старими мостами»

ВЕЛОМАРШРУТ З ВОРОХТИ 

 
Смт Ворохта - присілок Вороненко
Довжина маршруту -10,8 км.
Найвища точка - 834 м.
Набір висоти-201 м.
Час на велосипеді - 1 год. ЗО хв.
  
    Універсальний і доступний для всіх маршрут. Ґрунтова дорога, доволі круті, але короткі підйоми та спуски, мінімальна кількість автомашин і, головне, ціла плеяда чудових архітектурних витворів -залізничних    мостів,    збудованих    за    часів Австро-Угорської монархії.
    Маршрут починається від залізничного вокзалу в центрі Ворохти. Від нього близько кілометра їдемо автотрасою в бік Верховини. Не проґавте повороту поаворуч, навпроти старої церкви. Тоді асфальтованою доріжкою вниз. Після старого австрійського кам'яного мосту - праворуч, а далі сільською вулицею лише прямо, паралельно до залізниці. Пильнуйте за вказівниками або запитуйте в місцевих, як дістатися до Вороненка. Через пару кілометрів виїжджаємо з Ворохти й опиняємося в казковому лісі. Дорога весь час кривуляє, підйоми змінюють спуски і навпаки. Ліворуч від нитки маршруту можна побачити ще один старий кам'яний віадук, якого зараз не використовують. А трохи згодом перед очима постане третій міст, під яким проляже наш шлях.
    Незабаром прибуваємо до присілка Вороненка, який колись був прикордонної залізничною станцією між Польщею та Чехословаччиною. Зараз тут є один з найдовших в Україні тунелів. Тут, власне, маршрут закінчується - після перепочинку та оглядин місцевості слід повертатися тим самим путівцем. Але якщо є сили та час - можна продовжити рух затяжним апхілом до сільської церкви, звідки рухатися за одним із складніших за цей маршрутів: або пряма дорога хребтом на Яблуницький перевал (червоний колір закування), або ж півколом назад до Ворохти (бузковий колір).          Вибирати вам!