Маршрут 318 «Рижий»

ВЕЛОМАРШРУТ З ВОРОХТИ 

 
Ворохта - г. Рижа - перевал Рижа - Ворохта
Довжина маршруту -18 км.
Найвища точка -1283 м.
Набір висоти - 713 м.
Час на велосипеді - 4 год.
  
    Екстремальний маршрут середньогоабо складного рівня. З автотраси у Ворохті звертаємо за старою церквою, біля магазину «Мім». Рухаємося вулицею за вказівниками, поступово набираючи висоту. В'їхавши в ліс, і далі прямуємо догори. Деякі підйоми доведеться долати пішки, але вони чергуються з досить довгими рівними ділянками, суттєво урізноманітнюючи шлях. Певної миті дорога перетворюється на вузьку стежку, обкатану квадроциклами. їхати нею надзвичайно приємно!
    І ось на хребті нарешті можна «відірватися». Довгі чудові ділянки швидкісних спусків, невеличкі підйоми, трава, коріння дерев - тут просто ідеальне крос-кантрі. На деяких спусках удасться розвинути до 60 км/год.! Також у програмі - мальовничі полонини, порожня колиба зі столиком, чорниця, брусниця й ожина. За перевалом Рижа слід пильнувати, щоби не проминути знаків, які попередять про поворот праворуч. Тут дорога спадає донизу, причому доволі екстремально. Лісосіка, де дорогу «вбили» вантажівки, зруйновані місточки, форсування гірської річки... Це ще квіточки. Далі найцікавіше: траса підбирається до річки, і починаємо «сплав» - їдемо кам'яним дном. На щастя, воно доволі рівне та передбачливе, але все-таки існує ризик шубовснути через кермо в холодну воду. Сухої днини глибина річки коливається від 10 до 20 см, але після дощів тут може бути й метр. Тому якщо виїхали на маршрут навесні чи невдовзі після дощів, то краще спускатися тим самим шляхом, яким піднімалися.
     Після кількох кілометрів велосплаву - болотиста ділянка, за нею - головний сюрприз: річка Прут, через яку тут не прокладено моста. Переходимо вбрід, глибина в бездощові дні - до колін. Ця переправа врізається в пам'ять, і не в останню чергу завдяки прохолодній чистій гірській воді! Потому кілька сотень метрів до автотраси. Повертаємо праворуч і через півгодинки опиняємося в центрі Ворохти. Сушимо взуття, п'ємо чай, обговорюємо маршрут на завтра.