Ворохта

Ворохта
Ворохта - селище міського типу Яремчанської міськради Івано-Франківській області. Розташоване на висоті 850 метрів над рівнем моря на річці Прут. Курорт Ворохта є центром підготовки українських спортсменів зі стрибків із трампліна, біатлону, лижних перегонів. 

Легенда

За легендою назва селища з'явилась з XVII століття, коли в селищі поселився утікач з царської армії - солдат Ворохта. Селяни полюбили його за мудрість, і після його смерті назвали своє селище в його честь.  

Інфраструктура

З кінця ХІХ століття Ворохта розвивається як спортивно-туристичний центр. Цьому сприяло прокладання до Ворохти влітку 1884 року залізниці. У 30-х роках тут будують декілька пансіонатів для багатих туристів, а в 1957 відкривають гірськолижну школу. Сьогодні ж Ворохта є одним з основних центрів туризму Івано-Франківської області, як влітку, так і взимку. Для шанувальників лижного спорту тут є декілька підйомників. Біля бази "Авангард" - бугель 300-метровий і крісло 2-кілометровий. На р. Маківка - 250-метровий підйомник бугеля. Під час зимового сезону встановлюють ще два 100-метрові підйомники. Неподалік від селища розташована спортивно-туристська база "Заросляк", звідки починається маршрут сходження на найвищу вершину України - Говерлу.

 

Ворохта