Яремче

Яремче
Яремче (до 2006 року — Яремча) — місто обласного значення в Україні, Івано-Франківській області. Розташоване на річці Прут, на автошляху Івано-Франківськ-Рахів-Ужгород. Залізниця зв'язує місто з обласним центром та Львовом.
Вважають, що першим поселився серед гір бідняк Ярема і від його імені пішла назва міста. Яремче — низькогірний кліматичний курорт, оточений горами, які на півночі і півдні переходять у мальовничі пагорби, вкриті густим хвойним і листяним лісом. Тут розташовані санаторії для хворих на туберкульоз легенів, будинки відпочинку.
Утворене в 1787 році. Статус міста з 1963 року. 14 грудня 2006 року ВР України уточнила назву міста з Яремча на Яремче.

Мікрорайони
До Яремча приєднано два старовинні села Дора та Ямна, які розташовані відповідно вище і нище по течії річки Прут. У цих селах збереглися окремі залізничні станції.

Курорт
Яремче - один з найбільш відомих кліматичних курортів в Україні. Активний відпочинок тут можна створити для себе в любу пору року! Розваги на любий смак: зимою - гірські лижи, весною та літом - туристичні походи, збирання ягід.
Ріка Прут з її дивовижними водами, казкові квіти осіннього ліса з великою кількістю грибів, неповторна краса гірських краєвидів, свіже повітря манять та сприяють відмінному, незабутньому відпочинку.
Яремче дуже привабливе своїми пейзажами, особливо гарний та величний - водоспад Гук. Висота гір - 650 метрів над рівнем моря. Тому хто віддає перевагу вищим горам - ласкаво просимо в Яблуницю (селище Яремчанського району). Тут 5 підйомників, гірськолижні схили, висотою 700-1150 метрів на будь-який смак та будь-якої складності.

Природа
Карпати - колиска сонця, дощу, вітру і снігу дім. Колись це був ліс, де ходив Олекса Довбуш з вірними опришками, а сьогодні тут місто. Мальовничий куточок України, туристичний центр Івано-Франківщини, центр "зеленого" туризму Прикарпаття, обличча гірськолижної країни Буковель це - Яремче. Воно завжди вабило романтичних і закоханих, сильних та відважних у подорож за новими враженнями, почуттями, душевним спокоєм та відпочинком. Багато чудес нерукотворних чекає на Вас у цьому незабутньо-прекрасному куточку земної природи, що продовжує чарувати і надихати не одне покоління. Гори - величномовчазні та суворопрекраснi, чекають на своїх "підкорювачів", а Яремче стане для Вас тим прихистком з якого розпочинається дорога у світ чудес Українських Карпат.